Drzwi otwarte szkoły 13 kwietnia 2024 r.         

Wycieczka do Warszawy

fotorelacja na fb

W dniach 16-18 maja uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Podróż do stolicy odbyła się w ramach programu „Poznaj Polskę” współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Warszawa przywitała nas piękną pogodą. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Parku Łazienkowskim. Łazienki Królewskie wywarły na nas ogromne wrażenie. Chwilę później, zmierzając za przewodnikiem, spacerowaliśmy po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu. Udaliśmy się również pod Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Prezydencki. Udało nam się dotrzeć pod oryginalny fragment muru getta przy ulicy Złotej 62. Pierwszy dzień wycieczki zakończyliśmy chwilą zadumy i refleksji. W ciszy i spokoju spacerowaliśmy po cmentarzu wyznaniowym na Powązkach. Odwiedziliśmy groby poległych żołnierzy i uczestników powstania. Wśród brzozowych krzyży udało nam się odnaleźć groby Alka, Rudego i Zośki. Szukaliśmy również pomników osób znanych: cenionych artystów, sportowców, polityków czy pisarzy.

Drugi dzień warszawskiej wyprawy rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Karykatury. Zaraz po nim udaliśmy się do Centrum Pieniądza NBP. Ta nowoczesna placówka edukacyjna zrobiła na nas duże wrażenie. Poznaliśmy historię pieniądza, poczuliśmy się jak makler, weszliśmy do sejfu i trzymaliśmy w dłoniach sztabkę złota. Dla naszej grupy ekonomistów była to bardzo cenna lekcja. Popołudnie spędziliśmy w Ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej. Wieczorem udaliśmy się pod Pałac Kultury i Nauki, by zrobić pamiątkowe zdjęcie do szkolnego albumu.
Ostatniego dnia wycieczki udaliśmy się do Muzeum Wojska Polskiego. Zapoznaliśmy się z historią Wojska Polskiego od jego początków przypadających na wiek X do końca II wojny światowej. Obejrzeliśmy również wystawę plenerową przed gmachem muzeum. Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina. Pobyt w nim to niesamowita uczta dla ciała i ducha. Wróciliśmy pełni wrażeń. Wyjazd poszerzył naszą wiedzę dotyczącą historii, kultury i dziedzictwa narodowego. Koordynatorem projektu była p. Magda Bukowska.

nk