NAJLEPSZE TECHNIKUM W POWIECIE TUCHOLSKIM „ZŁOTA SZKOŁA 2017”, 4 MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE, 46 MIEJSCE W POLSCE

 

WYCIECZKA DO GOŁĄBKA

(galeria)

    Zajęcia w terenie to marzenie każdego ucznia. W klasie 1 AT marzenia się spełniają. W poniedziałek 28 października br. cała klasa wybrała się do Gołąbka na ścieżkę dydaktyczną „Jelenia Wyspa”.

    Przy wejściu wszytkim ukazał się napis: POZNAJ, POMYŚL, USZANUJ – który był wskazówką, jak należy zachować się w kontakcie z przyrodą. Podczas pobytu na „Jeleniej wyspie” uczniowie analizowali możliwości turystyczne tego regionu. Mieliśmy okazję podziwiania z wieży widokowej pięknego krajobrazu ukształtowanego w całości przez naturę, bez ingerencji człowieka.

   Spacer po okolicznym lesie zakończył się ogniskiem wraz z naszą wychowawczynią panią Joanną Pluschke oraz panią Mirosławą Zwiefka. Po posiłku dobrej zabawy nie brakowało, wszyscy miło spędziliśmy czas. W tamten dzień połączyliśmy przyjemne z pożytecznym: edukację, integrację i zabawę. Uczniowie i nauczyciele byli bardzo zadowoleni ze wspólnego wyjazdu. Jak dodaje przewodnicząca klasy Alicja Nowak "wszyscy mamy nadzieję, że takie zajęcia w terenie zapiszą się w tradycji szkoły, bo to właśnie najlepszy sposób zdobywania wiedzy i umiejętności" :)

... czy wiecie, że...

    Można powiedzieć, że ścieżka "Jelenia Wyspa" to esencja Borów Tucholskich. Są tutaj typowe dla borów zbiorowiska roślinne: bory sosnowe z domieszką brzozy i świerka, olsy, łęgi i torfowiska oraz niezwykle malownicze, chronione rezerwatem bagna rzeki Stążki. Wspaniały widok na rzekę ginącą wśród bagiennej roślinności roztacza się z drewnianego mostka. Skupiska pałki wodnej wyrastające ponad bagienne turzyce nadają okolicy wyjątkowy charakter. Stążka należy do najczystszych rzek Borów Tucholskich, jej czyste wody obfite w płocie, okonie i liny upodobały sobie również wydry.

nk

   

...:FANPAGE:...

   

...:DODATKI:...  

   

...:IMIENINY:...  

Wczoraj: Leona Ludomira
Dzisiaj: Roberta Eleonory
Jutro: Marty Malgorzaty
   

...:ODWIEDZA NAS:...  

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSLiA 2016